Expositie Oud Oosterwijtwerd

Vrijdagavond 21 juni werd in de kerk de expositie Oud-Oosterwijtwerd geopend. Dorpsgenoten, van de jongste tot de oudste, vertelden hoe ze het leven in ons dorp ervaren, we zongen het lied van Oosterwijtwerd en tenslotte draaide Rijmke Watsing aan het (ooit door hemzelf getimmerde) Rad van Avontuur. Dat was de openingshandeling, waarna het vervolgens een drukte van belang werd bij de panelen met foto’s, bijzondere voorwerpen,, bodemvondsten, kunst en kranteartikelen, notulen en ledenlijsten (bijvoorbeeld van de ijsvereniging,  uit 1911). In het koor van de kerk oude landbouwattributen, oud speelgoed en huishoudelijke gebruiksvoorwerpen. En met de beamer een doorlopende voorstelling van oude foto’s, bijvoorbeeld van de sneeuwwinter (1979) of de aanleg van de riolering (1978) en activiteiten met de vele kinderen die er vroeger woonden.
Heel veel gedeelde herinneringen in een saamhorige sfeer.

Zaterdag 22 juni was de dag van het grote Ripperdafeestival. Een geweldig feest, opgezet door een klein team dorpsgenoten en gerealiseerd door een grote groep vrijwilligers. Er waren tal van kramen, optredens, verrassende artiesten. De braderie werd druk bezocht en in de kerk kwamen honderden mensen kijken naar de expositie.

Zondag 23 juni was alweer de laatste dag, velen kwamen nog even kijken, in alle rust.

 

 

Reacties zijn gesloten.