Gregoriaanse zang in Oosterwijtwerd

Donderdagavond 7 november klonken er eeuwenoude zangen in onze kerk. Zou het in de eerste eeuwen van deze kerk ook zo geklonken hebben? Wie weet. De Schola Gregoriaans Groningen zong hymnen en antifonen uit een rijke traditie: voor elke dag van het jaar zijn er aparte gezangen. Dirigent Ton Tromp gaf een gedegen uitleg over deze meer dan 1500 jaar oude muziekvorm. Tot de liturgische vernieuwingen in de jaren zestig en zeventig was dit wereldwijd de muziek van de katholieke kerk. In alle landen kon je zo meedoen. De Schola zong requiemgezangen -passend bij de tijd van het jaar en onze Herdenkingsweek voor de overledenen, en in het tweede deel Mariahymnen, passend bij onze kerk. We werden af en toe uitgenodigd om mee te zingen. Voor katholieken vertrouwde klanken, voor anderen een boeiende kennismaking.


Dit was de laatste avond van dit jaar in de serie Muziek voor de Ziel, die liederen uit allerlei religieuze tradities over het voetlicht wil brengen, met uitleg erbij. Dit alles in een ontspannen sfeer, met koffie en plaatkoek! Er waren veel mensen op afgekomen, en achteraf werd er nog lang nagepraat, ook met de leden van de Schola. Een sfeervolle en ook genoeglijke avond.

 

Reacties zijn gesloten.